Słupsk, 2025.01.03.
Komunikat 1/2025
Na zebraniu w dniu 3.01.2025 r. Zarząd STB podjął decyzje, co do wytyczenia kierunków działania na nowy sezon i ustalił Kalendarz Sportowy na 2025 rok.
I. Podtrzymujemy prowadzenie rozgrywek dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy z częstotliwością dostosowaną do frekwencji.
II. W poniedziałki rozgrywane będą:
– turnieje Korespondencyjnych Mistrzostw Polski (najczęściej drugi poniedziałek miesiąca), jako Mistrzostwa STB na zapis maksymalny w sezonie 2025 r.;
– turnieje Korespondencyjnych Mistrzostw Polski (najczęściej czwarty poniedziałek miesiąca), jako Mistrzostwa STB na zapis średni w sezonie 2025 r.;
– w lutym, marcu, kwietniu i maju w wyznaczone poniedziałki rozgrywany będzie cykl turniejów par o Puchary „Sekretarza STB” włączony do systemu rozgrywek PZBS Pajączek, co zapewnia uczestnikom dodatkowe pkl-e.
– we wrześniu, październiku, listopadzie w wyznaczone poniedziałki rozgrywany będzie cykl turniejów par „O Okno Bońka” – edycja VIII lub innego sponsora włączony do systemu rozgrywek PZBS Pajączek.
III. W środy rozgrywane będą:
– w styczniu, lutym i marcu kontynuacja DM rozgrywki według komunikatów 11/2024 i 14/2024;
– od kwietnia do grudnia inne rodzaje rozgrywek teamowych lub parowych odpowiednio do pozyskania sponsorów według odrębnie uchwalanych regulaminów.
IV. W miesiącach czerwiec-wrzesień cykl rozgrywkowy Letnie zmagania o Puchary Wójta Gminy Smołdzino według regulaminu ogłoszonego w terminie późniejszym. Do cyklu włączone zostaną jedno spotkanie w Ustce i jedno spotkanie w klubie EMKA.
V. W listopadzie i grudniu przewidujemy rozegranie Mistrzostw STB w kategorii: indywiduel, mixty w terminach i miejscu ustalonym później.
VI. Planowane jest zorganizowanie wyjazdowej integracyjnej majówki, może grzybobrania, o ile będzie taka możliwość i zainteresowanie.
VII. W porozumieniu z Krzysztofem Ziewaczem, organizatorem Wczasów Brydżowych Zarząd przewiduje zorganizowanie w Rowach w Ośrodku „Kormoran” Turnieju OTP* 1 i 8 czerwca 2025 zgłoszonych też do GP województwa pomorskiego.
VIII. Cykle rozgrywkowe prowadzone będą w oparciu o Regulaminy przekazane do wiadomości członków STB i opublikowane na naszej stronie internetowej brydzslupski.pl.
IX. Informacja o miejscu rozgrywek publikowana będzie „na bieżąco” tamże.
Za Zarząd STB
Prezes STB Maciej Stasiński
Rozdzielnik:
1) Strona internetowa STB
2) aa. |